Komiks s Batmanem byl vydražen za miliony

01_komiksy

Superhrdinské příběhy se na nás v poslední době valí z pláten kin, obrazovek, monitorů a stále také plní regály knihkupectví. Postavy jako Superman, Spiderman nebo Wonder Woman mají miliony fanoušků po celém světě a není proto divu, že je s nimi spojený i ohromný byznys. Tentokrát však rekordy nelámal nový film nebo počítačová hra, ale komiks z roku 1940. Ten s Batmanem se totiž v aukci prodal za rekordní sumu.

Rekord padl v Texasu

V online aukci texaské aukční síně Heritage Auctions se objevilo i první číslo komiksu s populárním Batmanem z roku 1940. Protože byl komiksový sešit prakticky nepoškozený, vyvolávací cena byla stanovena na 1 525 000 dolarů, což je v přepočtu téměř 33 milionů korun. U vyvolávací ceny ale nezůstalo a konečná cena se vyšplhala až na 2,2 milionu dolarů, tedy více než 47 milionů korun.

Tento batmanovský sešit tak ustanovil rekord v ceně za komiks s jednou hlavní postavou. Absolutní rekord drží první díl příběhů Action Comics z roku 1938, který se v roce 2014 prodal za více než 3,2 milionu dolarů (téměř 70 milionů korun).  V texaské aukci se dražily i další historické komiksy, např. sešit Captain America, taktéž ze začátku 40. let. Ten byl nakonec prodán za 175 tisíc dolarů (asi 3,7 milionu korun).

02_komiksy

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Letí nejen komiksy

Ve zmíněné aukci se však nedražily jen komiksové sešity. K mání byly i další sběratelské předměty, hračky či hrací karty. Právě ty se ukázaly také jako velmi žádané, neboť např. za jednu z hracích karet hry Pokémon dal její nový majitel v přepočtu více než 3,3 milionů korun.

Člověk zkrátka nikdy neví, co se v budoucnu stane vysoce ceněným sběratelským artiklem. S nadsázkou lze tedy říci, že byste si měli dvakrát rozmyslet, než něco vyhodíte. Vaši vnuci to možná ocení.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.