Komentář laika: Ublížený miliardář Babiš si stěžuje, že Sněmovna bude řešit jeho soukromý email

Andrej Babiš

Sociální síť X a stejně tak ji mnohé další jsou doslova nabité různými stesky politiků. Jedním z nejublíženějších je nejspíše příspěvek bývalého premiéra Andreje Babiše, který se rozepsal o tom, že se bude Poslanecká sněmovna zabývat jeho soukromým emailem. Ano, nepochybně je to nezvyklé, nicméně tento email se již stal veřejným, navíc se budou projednávat bezpečnostní hrozby, nikoli pouze onen email.  

Kritika Fialovy vlády jako krytí své chyby?

Andrej Babiš ve svém příspěvku pochopitelně opět plive na vládu kabinetu Petra Fialy. Píše o tom, že za 2,5 roku předvedla jen svoji neschopnost. Samotný email Andreje Babiše se bude projednávat místo drahoty v Česku, drahého bydlení nebo praní peněz ve Fialově kampeličce. Jinými slovy, snaží se nejspíše své jednání bagatelizovat ve stínu jiných kauz. Jasně, třeba kampelička a peníze v ní jsou pro premiéra velkým malérem, který vysvětluje podivně. Přesto je pro mě osobně mnohem nepříjemnější, když si někdo shání informace o dětech svých politických soků.

Kompro je v politice běžné, ale co je moc, je příliš

Když se jde na ministra zahraničí přes jeho děti a označuje se jako zmr*, je něco špatně. Tyto praktiky jsou nepochybně nechutné. Omluva za vulgární označení nejspíše jen tak naoko je podle mého názoru trapná a ptaní se na děti ministra nechutné. Fakt, že se pan Babiš vymlouval na to, že by se Lipavského zeptal, zdali by je poslal do války, je trapný.

Prázdné řečnění za pultíkem stojí daňové poplatníky zbytečné peníze

Když někdo mluví šest hodin o všem možném bez nějakého velkého smyslu, většina lidí ho neposlouchá. Pokud takto mluví v Poslanecké sněmovně a my ho platíme, že mi to z duše nepříjemné. Jednat se přitom nemusí jen o Andreje Babiše, ale i o další politiky. Nynější projednávání bezpečnostních hrozeb je důležitější, nicméně asi nemuselo být, kdyby onen email nikdy nikdo nenapsal. A to se ještě psal o údajných dalších emailech a složkách na politické odpůrce, které jsou mnohem horší. Radši bych tomu nevěřil. Všechno je to nejspíše kampaň.  

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://zpravy.aktualne.cz/domaci/babis-lipavsky-kompro/r~e4648170dfae11eea1910cc47ab5f122/, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-poslanci-projednaji-ve-druhem-kole-konsolidacni-balicek-40442595, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-lipavsky-je-cajicek-opravdove-kompro-babis-shani-uplne-jinak-248020

Andrej Babiš: Náhledové foto Jiří Vítek https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Babi%C5%A1.jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.