Kasina, herny a sázkovky v úzkých: Není nač sázet

Hazard

Koronavirová pandemie se negativně projevuje v mnoha různých oblastech. Výjimku nepředstavuje ani hazard. V kasinech a hernách najdete fakticky jenom majitele a minimum dalších osob. Sázkové kanceláře mají sice solidně rozjetý online byznys, který se ale také stopl. Vždyť chybí příležitosti. Z fotbalových lig se hraje snad jen ta běloruská… Pokles tržeb je citelný u všech společností. Nahoru jdou jen tržby plynoucí z číselných loterií. A není se čemu divit…

Vysoké jackpoty stále lákají

Pokles tržeb dokázala efektivně vyřešit především Sazka. Tržby z číselných loterií stouply snad dvojnásobně. Atraktivní jackpoty lákají stále více lidí. Vždyť Eurojackpot sliboval 2,5 miliardy korun a Sportka vábila na 200 milionů. Menší loterie jiných společností ale hodně bojují a zisky nepřicházejí.

Kurzové sázení na dně

Koronavirová opatření devastují kurzové sázení. Rušení sportovních událostí představuje lavinu, ze které se nedaří sázkovkám dostat. Vždyť není nač sázet! Sázkařské příležitosti se smrskly na nějakých 5 % oproti standardu. A jaké sporty se staly nejsázenějšími? Třeba zmiňovaná běloruská fotbalová liga a, světe div se, stolní tenis! Všichni už vyhlížejí restart fotbalových soutěží u nás i v zahraničí.

Obce přišly o daně z hazardu

Kamenná kasina a herny zaznamenaly úplně největší výpadek příjmů. To samé platí také o nejrůznějších hrách a sázkách, jež se přesunuly do hospod a barů. Vliv to mělo samozřejmě i na obce, jež přišly o daně z automatů. Konkrétně se jednalo až o 1,1 miliardy koruny. Provozovatelé aktuálně požadují pomoc po státu. Třeba firma Rebuy Stars provozující 19 kasin v ČR musela zrušit veškeré mezinárodní turnaje v pokeru. Online hazard aktuálně zažívá nárůst kolem 25 %. I tak ale ztráty z klasického hazardu v podobě kamenných heren nedokáže pokrýt.  

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.