Peníze

Jaká jsou základní úskalí mikropůjček?

Léto představuje období, kdy se těšíme na dovolené a užíváme si chvilek strávených se svými nejbližšími. Skutečnost je ale mnohdy bohužel taková, že po dovolené přijedete domů a pokazí se některý ze spotřebičů. V horším případě může dojít k poruše auta již při cestě domů. Na tyto momenty člověk většinou připravený není, protože peníze dáváme na dovolenou často z posledních rezerv. Právě proto se vyplatí vědět, jakou půjčku si lze vzít. My se v následujících řádcích zaměříme na mikro půjčky, konkrétně na úskalí, jež mohou přinést.

Extrémní úroky a poplatky

Ještě při hledání toho správného poskytovatele půjček byste se měli zaměřit především na celkovou výši poplatků. Ty mohou být buď přímo udávány konkrétní společností nabízející daný úvěr, anebo je lze vyjádřit prostřednictvím úrokové sazby. V každém případě se vyplatí, když vámi bude mikro půjčka přesně sledována a porovnáte si sazby u několika společností nabízejících tento finanční produkt.

Doba splatnosti a další charakteristiky

Stoprocentně berte v potaz i kalendář splátek. Na počátku musíte jasně vědět, jak dlouho a po jakých částkách budete půjčené peníze vracet. Zjistěte si i to, jestli je možné prodloužit dobu splácení a za jakých podmínek tak můžete činit. Důležité je také vědět, zdali je zpoplatněno předčasné splacení sjednaného úvěru. Vědět byste zkrátka o daném úvěru měli co nejvíce.

Vyzkoušejte Credit Limit od Ferratum

Sázkou na jistotu je bezesporu Credit Limit od společnosti Ferratum Bank. Jedná se o finanční produkt, který se vyznačuje podobným principem fungování, jako je tomu u kontokorentu. Půjčit si můžete 35 000 korun s tím, že záleží pouze na vás, v kolika a jak vysokých splátkách prostředky vrátíte zpět. Vy zaplatíte pouze denní úrok ve výši 12,5 %. Oproti standardním mikropůjčkám se můžete dostat až k úspoře 33 %. Peníze využijete jen tehdy, když je skutečně budete potřebovat.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *