Výdělky na blogu

Jak vydělat na blogu

Blogování může být dobrým koníčkem. Pro kvalitu blogu je důležité nadšení a pracovitost. Ať už jde o blogy o cestování, kosmetice, různé hobby magazíny či odborná témata. Po čase stráveném nad blogem si však můžete uvědomit: Lze na blogu nějak vydělat? Pár způsobů existuje a nemusí to být vůbec žádná věda. Nejde totiž o v žádném případě o velké podnikatelské kroky. Peníze z blogu se mohou stát snadno vydělanými penězi!

Odměna za rozkliknutí reklamy

Tato možnost je nejznámější a jde o polo-pasivní druh generace peněz blogem. Nejvíce využívaným postupem je to, že blogeři si založí živnostenský list (volná živnost) a vloží na svůj blog reklamu ze Skliku. Další variantou jsou reklamy od Googlu prostřednictvím Adsense (musíte však být plátcem DPH). Ceny za jedno rozkliknutí se u výše popsaných možností pohybují okolo 0,3 – 5 Kč za klik.

Psaní PR článků

Peníze z reklam však většinou nenabývají obrovských výšin. Na řadu potom může přijít psaní takzvaných PR článků. Nejvhodnější je to, když je váš web v určité oblasti vážený a hodně čtený. Nejčastějším způsobem, jak se blogeři spojují s potencionálními inzerenty, je využívání platforem, jako jsou Copywriting.cz, Placla.cz, KupObsah.cz. Ceny za jeden takový článek se odvíjí od návštěvnosti a cílovém skupiny čtenářů. Obecně se však pohybují v rozmezí od 100-900 Kč za článek.

Doporučení produktů

Postupu kdy napíšete článek o produktu, čtenář si jej na vaše doporučení koupí a bloger dostává provizi z prodaného kusu, se říká Affiliate. Předem stanovená provize se pohybuje od 5 % – 20 %.  Jde o vhodnou cestu zisku z blogu, když máte již dobré jméno mezi čtenáři a proto zisky z reklam jsou nižší než potenciál vašeho blogu. Spojovat s prodejci lze na katalozích eSpoluprace.cz, mladypodnikatel.cz/seznam-affiliate-programu či affiliatekatalog.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *