Jak podvodnice okradla fotbalové hvězdy. Arda Turan přišel o 13 milionů eur a je na mizině

Špatná investice může zničit i ty nejúspěšnější kariéry. Arda Turan je známý turecký fotbalista, který hrál za takové kluby jako Barcelona, Atlético Madrid nebo Galatasaray. Během své kariéry si vydělal slušné peníze, které by mu mohly zajistit pohodlný život. Jenže teď nemá nic.

Podvodnice mu slíbila hory doly

Vše se začalo krátce před koncem Turanovy kariéry v rodném Galatasarayi. Turan se rozhodl investovat své peníze do fondu, který mu doporučila jistá Secile Erzanová, šéfka dceřiné společnosti Denizbank Levent. Erzánová mu tvrdila, že jeho peníze se v tomto fondu rychle zhodnotí a že je to bezpečná investice. Turan jí uvěřil a dal jí 13 milionů eur (zhruba 318 milionů korun).

Peníze zmizely jako pára nad hrncem

Jenže Turan brzy zjistil, že byl oklamán. Erzánová s jeho penězi zmizela a nikdy mu je nevrátila. Turan tak přišel o celoživotní úspory, které si vydřel poctivou prací na hřišti. Byl zoufalý a cítil se podvedený.

Nebyl sám, kdo naletěl

Turan nebyl jediným fotbalistou, kterého Erzanová napálila. Podle tureckých médií naletělo Erzanové celkem 18 tureckých fotbalistů, kteří jí dohromady dali více než 20 milionů eur. Mezi nimi byl například i Fernando Muslera, brankář Galatasaraye, který investoval 1,2 milionu eur.

Soudní proces je v plném proudu

Erzánová je nyní obviněna z podvodu a čelí soudnímu procesu v Istanbulu. Turan i ostatní fotbalisté se snaží dostat zpět své peníze a spravedlnost. Turan u soudu řekl: „Obelhala mě. Řekla mi, že kdo investuje do tohohle fondu, získá velký výdělek. Dal jsem jí více než 13 milionů eur. Všechny peníze, pro které jsem tak dřel. Několikaroční práce zmizela během vteřiny.“

Obžaloba podle tureckých médií pro požaduje trest v rozmezí 66 až 216 let. Žena ale veškerou vinu odmítá.

Poučení pro všechny

Příběh Ardy Turana je varováním pro všechny, kteří chtějí investovat své peníze. Je důležité důkladně prověřit, komu a kam dáváte své peníze, a nenechat se zlákat sliby o rychlém a snadném zbohatnutí. Jinak se můžete ocitnout v situaci, kdy ztratíte vše, co jste si celý život budovali.

Zdroje info: X, https://www.ruik.cz/arda-turan-prisel-o-celozivotni-uspory-13-milionu-eur-investoval-podvodnikovi-a-ted-je-bez-penez/, https://slovacky.denik.cz/fotbal-zajimavosti/podvod-turan-fotbal-barcelona-penize.html

Náhledové foto: Autor: Steindy
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:AUT_vs._TUR_2016-03-29_%28285%29.jpg