Jak na efektivní výběr toneru do tiskárny

Toner

Sledujete pravidelně kontrolku na vaší tiskárně a zjistili jste, že zas svítí nebo bliká? Pak rozhodně není na co čekat a měli byste okamžitě vyměnit toner. Pokud ho doma nemáte, budete nuceni zakoupit nový. Dnes není třeba náhradní náplně schraňovat, když si lze jakýkoli toner objednat rychle a jednoduše online. Co všechny byste měli brát v potaz a kde si samotný toner zakoupit? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Tři typy tonerů

Setkat se lze se třemi variantami tonerů. Zvolit můžete toner:

  • originální,
  • renovovaný,
  • alternativní.

My se na všechny tři zaměříme podrobněji. V čem tedy tkví jejich přednosti a naopak nevýhody?

Originální tonery

Je jasné, že výrobci tiskáren standardně doporučují tonery originální. Právě ony jsou totiž vyrobené stejnou společností, která dala vzniknout také dané tiskárně. Samozřejmostí je u nich vysoká kvalita a kompatibilita s tiskárnou. Takovýmto modelem je třeba toner ce285a. Zřejmě na jeden toner vytisknete vysoký počet stránek. Nevýhodou těchto náplní je vysoká cena, platíte totiž logicky i za značku.

Renovované tonery

Hledáte co nejlevnější toner? Pak vsaďte všechno na renovovanou variantu toneru. Ta se vyznačuje tím, že se starý toner znovu naplní práškem a může se opětovně použít. Tisk bude sice maximálně levný, ale ne tak kvalitní jako s originálem.

Alternativní toner

Zřejmě nejlepší volba v případě, že chcete najít kompromis mezi výhodnou cenou a vysokou kvalitou. I tady je možné při výběru udělat chybu. Proto se vyplatí vsadit třeba na ověřené variace značky Torex. Výbornou volbu je třeba toner q2612a.

TonerToner : Zdroj obrázku Pixabay.com  

Postup při výběru není složitý

V první řadě si zjistěte typ vaší tiskárny. Údaje jsou k dispozici prakticky vždy přímo na konkrétním zařízení. Zvolíte značku, modelovou řadu tiskárny. Také její číslo. Následně se vám zobrazí tonery, jež jsou s tiskárnou kompatibilní. Vyberete si mimo jiné i podle barvy a toho, o jaký typ toneru jde. A kde nakupovat? Na tonerdepot.cz. Tonerů tady mají spousty a za výhodné ceny.

Toner : Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com  

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.