Hypotéka

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky

Hypoteční úvěr je pro většinu z nás nezbytností, jíž se prostě a jednoduše nevyhnete. Kdo by měl naspořen na stavbu nemovitosti několik milionů korun? Asi nikdo. I proto se vyplatí zjistit si o hypotečním úvěru co možná největší množství informací. Máte-li k dispozici hypotečního poradce, situace je naprosto jednoduchá. Jedním z nejdůležitějších aspektů jakékoli hypotéky je to, jak dlouhou dobu ji budete splácet. Spousta lidí se ale ptá i na to, jak dlouho trvá vyřízení hypotéky. Právě na tuto otázku si zkusíme podrobně odpovědět.

Samotný proces vyřízení hypotéky

Celý počátek procesu vyřízení hypotéky je typický především výběrem jejího poskytovatele. Tady se v každém případě nevyplatí nijak spěchat. Na trhu se nachází hned několik bank, které nabízí stejný produkt za odlišných podmínek. Srovnáním těchto produktů rozhodně nic nepokazíte, naopak se dostanete k tomu nejvýhodnějšímu. Porovnávat můžete manuálně přímo na webech konkrétních poskytovatelů, anebo na některých specializovaných stránkách, kde se nabízí přímo kalkulačka hypotéky.

Příprava všech podkladů k hypotéce

Opravdu velkou část všech činností souvisejících s hypotékou zabere příprava veškerých podkladů, které s vyřízením hypotečního úvěru jakkoli souvisejí. Bankéř předloží všechny smlouvy a další podklady. Vy máte 2 týdny na jejich připomínkování. Pak banka bude posuzovat již připomínkované materiály. Důležité budou i materiály týkající se vaší bonity. Dokladovat bude nezbyté váš momentální příjem a také se neobejdete bez dokumentů týkajících se samotného domu.

Schválení a následné čerpání úvěru

Ke schválení úvěru dojde během několika málo pracovních dní. I když je ale hypotéka schválená, banka vyžaduje veškeré podklady pro zahájení čerpání stanovené finanční sumy. Obecně je možné tvrdit, že vyřízení hypotéky trvá přibližně 6 týdnů. Vše je ale hodně individuální.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *