Investice

Jak a kde spořit v roce 2021

Rok 2021 je na svém začátku. Procházíme koronavirovou krizí, nicméně mnozí z nás mají finanční prostředky, jež by rádi investovali. Učinit tak lze různými způsoby. Investičních příležitostí je totiž poměrně hodně. Finanční trhy se zklidňují a některé investice se skutečně vyplatí. my se na některé alternativy podíváme podrobněji v následujících řádcích. Málo jich určitě není.

Akcie jdou nahoru dolů

Vypadá to tak, že v následující době bude pokračovat nákup dluhopisů a akcií ze strany centrálních bank. Počítat je třeba s tím, že akciové fondy jsou mnohde v mínusových číslech. Výnosy dluhopisů jsou tak minimální. Týká se to mimo jiné také dluhopisů, které se rozhodla prodávat ministryně financí. I v horizontu několika let nelze počítat s žádnými extrémními zisky z tohoto segmentu. To samozřejmě může zahrnovat i podílové fondy.

Diskutované kryptoměny

Tady je predikce u mnohých z nich velmi příznivá. Poměrně citelné pohyby na trzích a kolísání hovoří právě pro investování do těchto virtuálních měn. Nabízí se samozřejmě Bitcoin, nicméně volit je možné i Ethereum a mnohé jiné známé kryptoměny. Vývoj konkrétních je zapotřebí velmi pečlivě sledovat.

Technologie a výukové nástroje

Je to právě epidemie koronaviru, která se zasloužila o mnohem progresivnější vývoj v oblasti IT. technologie jdou dopředu a setkat se s mnohými lze už i v praxi. Pořídit se totiž dají za mnohem nižší ceny než dříve. Výborné jsou také nové výukové nástroje, jež mohou například vysvětlovat, jak sjednat běžný účet, nebo spoustu jiných věcí nejen z oblasti finanční gramotnosti.

Spořicí účty

I v této oblasti je možné peníze zhodnotit. Založit si spořicí účet je velmi jednoduché a rychlé. určitě je třeba ale několik z nich srovnat před tím, než se rozhodnete. Orientovat byste se měli především podle výše zhodnocení a míry vázanosti finančních prostředků.

Investice: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *