Hypotéka

Hypotéka na rodinný dům: Co všechno vás čeká při jejím vyřizování?

Investice do vlastního bydlení představuje pro většinu z nás samozřejmost. Jen málokdo je ale schopen si na vlastní dům naspořit. Řešení může být jednoduché. Prostě půjdete bydlet někam do nájmu. Dávat dlouhodobě peníze druhé osobě bez vyhlídky na své vlastní bydlení ovšem není optimální. Proto se vyplatí vsadit na financování bydlení prostřednictvím různých úvěrů. Na finančním trhu existuje spousta produktů, které lze bez problémů za tímto účelem využít. Tradičně se volí hypotéky. Proč zrovna ony? U jaké společnosti si hypotéku vzít? Jaké jsou aspekty této volby? To všechno vám prozradíme v následujících řádcích.

Proč právě hypotéka?

Důvodů by se našlo hned několik. Tím asi nejpádnějším jsou minimální úrokové sazby spojené s tímto produktem. U úvěrů ze stavebního spoření a spotřebitelských půjček se nemáte šanci setkat s tak nízkou úrokovou sazbou. Ta se aktuálně pohybuje těsně pod 3 % ročně. Hypotéka představuje dlouhodobý úvěr vázaný výhradně na nákup, rekonstrukci či stavbu nemovitosti a dokáže se vám v mnohých záležitostech přizpůsobit. Jedná se především o flexibilitu splácení, jednoduchost vyřízení a další aspekty.

Hypoteční banka a její hypotéka

Naším tipem je hypotéka na dům od Hypoteční banky. Proč právě ona?

Odhad nemovitosti zdarma

Bez odhadu ceny zastavené nemovitosti se nemáte šanci obejít při realizaci jakékoli hypotéky. U hypoteční banky ušetříte i několik tisíc korun, jelikož odhad se neplatí a je fakticky v ceně samotné hypotéky.

Odpadne komunikace s katastrálním úřadem

Nebudete také nuceni chodit na katastrální úřad. Banka zajistí výpis z katastru nemovitostí bez problémů na dálku.

Všechno ohledně hypotéky budete vědět dopředu

Přímo na webu hypoteční banky si budete moci velmi jednoduchým způsobem spočítat, jak bude vaše hypotéka vycházet. Zadáte si samozřejmě její výši, celkovou cenu stavby, dobu splatnosti a délku fixace. Kalkulaci získáte obratem, a banka vám ji bude navíc garantovat dalších 30 dní.

Ostatní parametry hypotéky

Získat můžete u Hypoteční banky až 90 % z celkové ceny nemovitosti. Na zbytek budete potřebovat vlastní finanční prostředky. Hypotéka není čistě účelová, takže není problém jejím prostřednictvím řešit majetkové poměry nebo jiné záležitosti. Podmínky si u hypotéky nastavíte tak, jak vám to bude vyhovovat. Obecně platí, že čím bude doba splatnosti prodloužena, tím se budou snižovat pravidelné měsíční splátky. Co se týká délky hypotéky, splácet lze až 40 let. Samozřejmostí je i individuální nastavení fixační doby garantující totožnou úrokovou sazbu.

Jednoduché zařízení hypotéky

Realizace hypotečního úvěru je doslova triviální. Nemusíte navíc ani nikam chodit. Vyplníte pouze formulář na webu Hypoteční banky. Následně získáte nabídku mající trvání 30 dní. Pro potvrzení jen zavoláte na číslo 800 050 277. Není problém si také sjednat schůzku přímo na některé z poboček Hypoteční banky.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *