Hypotéka

Hypoteční sazby míří pod magická dvě procenta

Možná se to zdá až k nevíře, ale hypotéky stále zlevňují. Sazby jdou prostě dolů a zastavit je zřejmě hned tak nepůjde. Pro koncového zákazníka skvělá zpráva. My se postupně podíváme na některé novinky z této oblasti, zaměříme se na hypoteční sazby různých bankovních domů a nezapomeneme ani na další zajímavosti.

ČSOB a Česká spořitelna šly dolů již v říjnu

Na startu dalšího zlevňování hypoték byla tentokrát ČSOB. Její sazby se dostaly na 1,99 procenta s fixací 3 roky a s fixací na pět let na 2,09 procenta. U České spořitelny se jedná o sazby 2,24 procenta, resp. 2,14 procenta. Šla dolů také ještě v říjnu. Zajímavá čísla jsou také u Raiffeisenbank. Ta má v nabídce 2,29 procenta na tři, u fixace na pět let pak začíná hypotéka na 2,09 procenta.

Fincentrum Hypoindex

FINCENTRUM HYPOINDEX: Zdroj infografiky Hypoindex.cz

Jde se i pod dvě procenta

Jinak se v polovině října ke zlevňujícím bankám připojila také Air Bank. Její úrok klesl při fixaci na 5 let na 1, 99 %. Jinak se u této banky také dočkáte online oceňování nemovitostí. Vcelku vychytávka v dnešní covidové době. Taková Fio banka měla úrokové sazby pod 2 % již na počátku letošního roku. Nyní se u tříleté fixace dostává až na 1, 48 % a u pětileté na 1,58 %.

Úvěrové moratorium skončilo

S koncem října bylo také ukončeno moratorium, tedy odklady splátek. Banky ale nečekají, že by se počet klientů s nedostatečnou bonitou nějak expresně zvýšil. Míra nesplácení hypoték je u nás poměrně nízká. Jinak se v příštích měsících neočekává růst úrokových sazeb. Naopak dojde k mírnému snížení. Důležité je úrokové sazby sledovat a srovnávat online.

Klíče od domu: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *