01_Home_Office

Google sází na home office a ukazuje ostatním, jak na to

Koronavirová krize donutila mnoho ředitelů firem a manažerů přemýšlet o výhodách, které přináší práce jejich zaměstnanců z domova. S tím, jak se krizová opatření pomalu uvolňují a život se alespoň zdánlivě navrací do starých kolejí, ale podobné úvahy nekončí. Pandemická krize ukázala, že koncept home office má řadu výhod a firmám se v mnoha případech vyplatí uvažovat o jeho rozšíření i za normálních okolností. Není přílišným překvapením, že právě Google je i v tomto ohledu na špici pelotonu a svými aktivitami demonstruje dalším firmám, jak postupovat.

Home office neznamená jen to, že zaměstnanci zůstanou doma

Má-li zaměstnanec odvádět při práci z domova stejně kvalitní práci jako v kanceláři, musí k tomu mít i v domácím prostředí vhodné podmínky. Google si dobře uvědomuje význam podmínek k práci pro její efektivitu, koneckonců např. odpočinkové zóny pro zaměstnance nebo podoba závodního stravování v jeho budovách již v minulosti standard nastavovaly.

Vedení Google se z tohoto důvodu rozhodlo, že všem zaměstnancům poskytne prostředky k tomu, aby si doma vytvořili co nejpohodlnější pracovní prostředí a mohli si pořídit odpovídající technické vybavení. Pro tento účel uvolní pro každého zaměstnance, kterého se to bude týkat, hned 1 000 dolarů (cca 25 000 korun).

Google si bezpochyby dobře spočítal, že tato investice se mu bohatě vyplatí díky úsporám za pronájem a provoz kanceláří. Dalším důležitým faktorem je v tomto případě plánování rizik. Firma, která bude mít fungující systém práce z domova, bude pro příště více imunní vůči restrikcím, jakých jsme byli svědky v nedávné době, což zabrání jejím finančním ztrátám.

Práce z domova sebou však nese i jistá rizika, která se výše zmíněná dotace od vedení společnosti snaží eliminovat. Pro zajištění bezpečnosti dat je třeba, aby zaměstnanci využívali pouze firmou ověřené a schválené technologie. I pro jejich nákup bude příspěvek sloužit.

02_Home_Office

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Inspirace pro ostatní

Je prakticky jisté, že přístupem společnosti Google se budou řídit i mnohé jiné firmy. Stálý přesun velké části pracovníků do systému práce z domova oznámily Facebook i Twitter a další budou následovat.

Lze očekávat, že i tyto společnosti se budou snažit pro své zaměstnance vytvořit co nejlepší podmínky. Způsobů, jak toho dosáhnout, je jistě mnoho a nemusí jít vždy jen o přímou dotaci na nákup vybavení. Je možné, že se firmy rozhodnou nakupovat vybavení centrálně a zaměstnancům je budou poskytovat pro domácí používání apod. Je však prakticky jisté, že podpora zaměstnanců při jejich práci z domova se stane novým korporátním standardem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *