Finanční poradenství v dnešní době: Vyplatí se?

Chcete-li se mít v životě dobře, měli byste umět se svými penězi zacházet. I když se říká, že peníze nejsou vše, není to pravda. Bez peněz se prostě neobejdete. Pravda ale je, že i s málem je možné vyžít a užívat si kvalitní život. Základem je, umět s penězi nakládat – tedy být finančně gramotný. Statistiky ukazují, že Češi jsou na tom v oblasti finanční gramotnosti rok od roku lépe. Jistou zásluhu na této situaci mají právě finanční poradci. Jak spolupráce s nimi funguje, kdy je vhodné se na poradce obrátit a co od něj očekávat?

ovb.name_epenize_eu_01Laik může mít velké problémy

V současné době se nabízí celá řada možností, jak peníze zúročit a stejně tak i mnoho nabídek, které zase tolik výhodné nejsou. Je možné uzavřít různé druhy pojištění, posílat peníze na spořicí účty, nabízí se i řada jiných investic. Existují i různé druhy půjček, hypoték, které poskytují banky i jiné společnosti apod. Nad vším je třeba přemýšlet a zvážit vždy všechna pro a proti. Vzhledem k vysokému počtu poskytovatelů to ale pro laika může být velice obtížné.

Je třeba zvládnout i finanční hantýrku a umět si spočítat, zda je produkt výnosný do budoucna. Jestliže chcete získat jistotu, že je pro vás daná finanční operace výhodná, je spojení s kvalitním poradcem nevyhnutelné. Kvalitní ale v tomto případě hraje tu nejvyšší roli. Bohužel, Češi jsou národem „neférových“ podnikavců, takže můžete narazit i na „poradce parazita“, který vám poradí, ovšem tak, aby z toho měl co největší profit on, nikoliv vy.

ovb.name_epenize_eu_02Se zárukou stability

Pokud se rozhodnete, že využijete služeb finančního poradce, poohlédněte se po trhu. Jako si vybíráte nejlepší spotřebič, dovolenou, auto apod., měli byste chtít i to nejlepší poradenství. Rozhodně se nespoléhejte na rady někoho, kdo nahodile zaklepe na vaše dveře, ale vsaďte na sílu zkušeností a stabilní zázemí.

Mezi matadory v oblasti finančního poradenství patří nejen v České republice například společnost OVB Allfinanz. Její kvalitu dokládá i rating AAA excelentní, který získala s rámci Čekia Stability Award jako jediná poradenská společnost hned dvakrát za sebou. OVB nabízí služby profesionálních poradců, kteří pomohou vyřešit a optimálně nastavit i vaše finanční hospodářství. Poradce vždy provede analýzu vaší finanční situace a na základě ní doporučí vhodné formy investice apod. Díky poradenství OVB budete mít jistotu, že s vašimi penězi nakládáte zodpovědně!

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.