Ferrari bude v USA přijímat platby v kryptoměnách

Italský výrobce luxusních automobilů, Ferrari, se rozhodl vstoupit do světa kryptoměn a začal přijímat platby v USA prostřednictvím digitálních měn. Toto rozhodnutí přichází jako reakce na rostoucí poptávku bohatých klientů, kteří preferují kryptoměny jako alternativní způsob platby. Společnost plánuje rozšířit tuto možnost i do Evropy, aby udržela krok s dobou.

Revoluce?

Společnost Ferrari zahájila revoluci v automobilovém průmyslu tím, že začala přijímat platby v kryptoměnách v USA. Enrico Galliera, marketingový a obchodní ředitel společnosti Ferrari, v rozhovoru pro agenturu Reuters sdělil, že toto rozhodnutí bylo inspirováno žádostmi a poptávkou bohatých zákazníků, kteří si přejí provádět transakce pomocí digitálních měn.

Většina společností s modrými čipy se zatím kryptoměnám vyhýbá kvůli vysoké volatilitě, kterou tyto digitální tokeny prokazují. Především Bitcoin byl veřejně kritizován kvůli energetické náročnosti svého těžebního procesu.

Ferrari a udržitelnost

Na rozdíl od Tesly, která předchozí rok pozastavila přijímání Bitcoinů kvůli ekologickým obavám, Ferrari se snaží řešit otázku udržitelnosti. Galliera uvedl, že firma aktivně pracuje na snižování své uhlíkové stopy a zvýšení využívání obnovitelných zdrojů energie. Cílem společnosti je dosáhnout uhlíkové neutrality v celém svém hodnotovém řetězci do roku 2030.

Ferrari ale není jedinou společností, která se pokouší zapojit do světa kryptoměn. Stále více mladých investorů staví své jmění na digitálních měnách, ale i tradiční investoři hledají způsoby, jak diversifikovat svá portfolia. To znamená, že přijetí kryptoměn jako způsobu platby může firmě přinést nové zákazníky, kteří by se jinak neobrátili na tuto italskou automobilovou značku.

Budoucnost

Ferrari, které v první polovině tohoto roku dodalo na americký trh více než 1 800 vozů, zatím neposkytlo konkrétní čísla ohledně očekávání prodejů prostřednictvím kryptoměn. Nicméně Galliera zdůraznil, že portfolia objednávek Ferrari jsou plná a rezervovaná až do roku 2025, což ukazuje na silný zájem zákazníků. Společnost plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku rozšířit možnost platby kryptoměnou také do Evropy a následně i do dalších regionů, kde jsou kryptoměny legálně akceptovány.

Zdroje info: Twitter, https://tvpworld.com/73419650/ferrari-drives-into-the-future-company-to-accept-crypto-payments-in-us

Náhledové foto: