Ethereum jako speciální kryptoměna

Kryptoměna

Ethereum je další z kryptoměn, které si představujeme. Kryptoměny totiž přepisují zažité pořádky ohledně měn a stávají se novým a velmi zajímavým trendem. V médiích jejich popularizaci zajišťuje nejznámější z nich – bitcoin. Nejde však zdaleka o jedinou takovou kryptoměnu. Dnes se podíváme na zoubek Ethereu.

O co jde a jak to funguje?

Jde tedy o kryptoměnu. To již víme. Založena je na podobných principech jako bitcoin. Ony společné rysy jsou nejvíce viditelné ve vytváření (neboli těžbě), udržování i rozvoji této měny. Ethereum má základ v blockchainu – tedy decentralizované databáze všech transakcí. Průběh zajišťují smart contracts. Jde o decentraliozované úkony. Tyto vlastnosti dělají z etherea klasickou kryptoměnu. Její blockchain ji také nabízí nové možnosti a využití v IT. Více se dozvíte na oficiálních stránkách etherea, kde jsou podrobné informace. V dnešní době se cena pohybuje okolo 888 dolarů za jedno ethereum.

Jaké přináší ethereum výhody?

Ethereum, jako kryptoměna, přináší mnohé výhody. Například mezi hlavní takové vlastnosti patří zcela transparentní a dobře nastavený systém, který je i velice dobře zabezpečen. Toho si všimly společnosti jako Microsoft nebo JPMorchan Chase, které založily alianci EEA. Tedy Enterprise Ethereum Aliance, která ohlašovala a poukazovala na tyto výhody etherea, což vyvolalo takový boom, že se v dnešní době hovoří o ohrožení bitcoinu a jeho pozice na poli virtuálních měn. V roce 2017 se ethereum dostalo na druhé místo ve výhodnosti virtuálních měn.

Jak s etherem obchodovat?

Jde o kryptoměnu, vširším slova smyslu však můžeme říct, že v podstatě jde o měnu jako každou jinou. Vztahují se na ni tedy podobná pravidla. Cena se pohybuje. Jen za rok 2017 vzrostla hodnota etherea o více než 4000%. A to už je pořádný růst. V tomto ohledu jde o velice investičně slibnou měnu a není důvodu nezajímat se o ni. Nejvíce ovlivňuje cenu již zmíněná aliance EEA. Její vyjádření, nabírání či odcházení jejích členů. Vyplatí se také sledovat vývojáře této měny. To lze, jelikož jako jedna z mála, tato měna není anonymní. I názory těchto lidí ovlivní cenu.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.