cest pojištění

Co vše kryje povinné ručení

Povinné ručení je pro mnohé majitele motorových vozidel jakýmsi nezbytným zlem, které je třeba překonat. Většinou se tak děje prostřednictvím pravidelných ročních, pololetních či čtvrtletních plateb. Je to škoda, jelikož tento typ pojištění má za úkol v první řadě chránit všechny motoristy před dopravními nehodami, respektive jejich následnými důsledky. Finančně tak může alespoň částečně pokrýt škody, jež vzniknou. Právě na celkové krytí povinného ručení se budeme soustředit a podíváme se také na možnost výběru té správné pojistky.

Škody na zdraví a majetku

Základem jakéhokoli pojistného krytí jsou logicky pokaždé škody na majetku a zdraví člověka. Co se týká majetku, je třeba krytí nastavit takovým způsobem, aby bylo schopno vyplatit případné škody na vašem konkrétním vozu. Mnohdy je stanoveno univerzálně na základě celkové výše placení pojistných záloh. Povinné ručení musí pojímat i škody na zdraví, které jsou nejčastěji stanoveny mnohem výše než je tomu u majetku. Většinou jde o miliony korun.

Asistenční služby a vyplácení škod

Velmi důležitou roli hraje především vyplácení jednotlivých škodních událostí. Ne každá pojišťovna je skutečně pohotová a dokáže nabídnout maximální rychlost a komfort. Vypláceny jsou zpravidla pouze škody na vozidle, které nezavinilo dopravní nehodu. Pokud jste tedy viníkem nějakého incidentu, pak se bude z vaší pojistky platit škoda na poškozeném vozu jiné osoby nebo půjdou peníze na její případnou léčbu. Asistenční služby jsou u tohoto pojištění nad rámec zákona, ale i přesto se vyplatí.

Nezapomeňte na porovnání pojistek

Pokud se momentálně rozhodujete, zdali povinné ručení uzavřete v konkrétní podobě, nezapomínejte na porovnání pojišťoven. Výborné jsou především nástroje jako povinné ručení kalkulačka a mnohé další srovnávače.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *