Co nabízí úvěrová kalkulačka?

Úvěrová kalkulačka

Řada bank i nebankovních finančních společností poskytují svým potencionálním klientům službu, která nám může hodně usnadnit přemýšlení o úvěru. Úvěrová kalkulačka! Která společnost nabízí tu nejlepší? A co vlastně takové kalkulátory nabízí?

Rychlá a podrobná hypoteční kalkulačka

Nejlepší rychlé kalkulačky hypotečních úvěrů lze najít na stránkách UniCredit Bank, České spořitelny či Equa bank. Takový nástroj nám pomůže k orientačnímu posouzení parametrů hypotéky u dané společnosti. Samozřejmě zde nevyplňujeme tolik údajů jako u podrobné hypoteční kalkulačky. Ta po uživateli chce více dat a bývá přesnější. Takové nejlépe hodnocené kalkulátory nabízí weby Volksbank, UniCredit Bank a ČSOB. Pamatovat však musíme na to, že proces schvalování hypotéky je natolik složitý, že neleze stoprocentně předpovědět její parametry. Do těchto kalkulaček vkládáme údaje o účelu, výši a době trvání hypotéky. Dále se zde objevují i doba fixace či hodnota vlastních prostředků.

Kalkulačky spotřebitelského úvěru

Tyto aplikace nám ukazují výši úvěru, výši splátek a dobu splácení. U mnoha takových kalkulaček používají společnosti zvláštních funkcí jako například posuvníků, pomocí kterých si nastavujete některý z parametrů, a další dva se interaktivně proměňují v závislosti na vašem pohybu. Podobné je to i u kalkulaček ohledně úvěrů na auto či úvěrů ze stavebního spoření.

Další funkce

Každá společnost chce, aby zrovna její nástroj byl něčím zajímavý a aby vynikal. Například Česká spořitelna nabízí zájemcům o úvěr porovnání půjček navzájem. Další vychytávkou může být kalkulátor konsolidace půjček, kterou nabízí například GE Money Bank. Další věcí, která nás zaujala je funkce u UniCredit Bank. Ta nabízí zařadit do vašeho kalkulu hypotéky i jednu z nabízených výhod (například nulové poplatky za poskytnutí hypotéky)

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.