nákupy

Clo z Číny

Nákup zboží z Číny je pochopitelně v současné době nevýhodnější, jelikož jej můžete koupit za nejnižší cenu, která se na trhu nachází. Jestliže koupíte tento sortiment v některém z tuzemských obchodů, pak se samozřejmě musíte připravit na to, že vás bude stát více. Obchodníci si na něj totiž logicky přirazí nějakou tu marži a také budou nuceni zaplatit konkrétní výši cla. To může být různě vysoké. Pokud chcete nakoupit zboží přímo z Číny, připravte se na to, že si clo a dph prostě a jednoduše zaplatíte sami. Nač se tedy clo a dph vztahují a jak je třeba jej uhradit?

Jak na vyměření cla a dph

Jestliže konkrétní zásilka svou hodnotou překročí 22 Eur, budete nuceni platit mimo jiné také základ daně z přidané hodnoty. Nákup je sice realizován v dolarech, nicméně v přepočtu si celkovou hodnotu nákupu lehce zjistíte. Výše dph je stanovena na 20 % ceny zásilky, již si objednáváte. Pokud zásilka překročí hodnotu 150 Eur, měli byste se připravit na to, že budete nuceni platit i clo. Jeho celková výše je variabilní a pohybuje se od 3 do 11 % z celkové sumy placené za zásilku. U zásilek nad 150 Eur je nutné clo platit automaticky.

Jaké je skutečná cena zásilky z Číny

Velmi důležitou roli hraje celková reálná cena zboží zasílaného z Číny. Zdejší obchodníci mají ve zvyku nepřikládat k sortimentu přímo celkovou cenu, takže z hlediska cla není nutné platit v podstatě vůbec nic. Pokud ale celníci na celkovou sumu přijdou, tedy nechají si zboží ocenit, budete nuceni doplatit zbytek cla anebo dph dle momentálně platných sazebníků. Reálná cena zboží tedy bude v hlavní roli.

Balíky s cenou pod 22 Eur

Nepřesahuje-li cena balíku 22 Eur, je automaticky předán do distribuce České poště anebo jiné firmě zabývající se rozvozem cenných balíků. Pošta si bude účtovat poplatek za uskladnění zboží a pochopitelně i za jeho následnou distribuci.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *