Česká spořitelna končí s kartami Mastercard

Česká spořitelna plánuje ukončit vydávání platebních karet Mastercard ke svým produktům. Klienti České spořitelny by měli mít již na konci tohoto roku jen platební karty Visa. Společně s Mastercard končí u České spořitelny také karty Maestro. Proč k takovému kroku banka přistupuje? A bude to mít nějaký zásadní vliv na klienty? Na to se dnes podíváme.

Spořitelna následuje některé ostatní banky

Do této doby platilo, že ve vztahu k platebním kartám, které tato instituce vydává, je Česká spořitelna duální. Vydávala jako platební karty Mastercard, tak Visa. To se však již ke konci tohoto roku má změnit. Česká spořitelna si plánuje zlevnit i usnadnit byznys a plánuje vydávat již jen karty Visa. Přitom nejde o první tuzemskou banku, která přestala vydávat karty brandu Mastercard. Před ní tak učinily také MONETA Money Bank a UniCredit Bank. U ostatních českých bank však nadále platí, že vydávají převážně typy Mastercard.

Česká spořitelna opustí klub duálních bank

V Česku nyní existuje šest bank, které jsou takzvaně duální, tedy poskytují platební karty jak Visa, tak Mastercard. Nyní je v tomto „klubu“ také Česká spořitelna a bude zde do konce tohoto roku. Počet duálních institucí se tak sníží na pět. Nyní poskytují oba typy platební karet ještě ČSOB, Fio banka a komerční bank. Dále mBank a Raiffeisenbank.

Co to znamená pro klienty?

Jste-li klientem České spořitelny a již nyní máte kartu Visa, změna se vás nedotkne vůbec. Přechod se dotkne jen těch klientů, kteří mají karty Mastercard a Maestro. Váš nesouhlas ovlivní jen to, že posunete přechod z jednoho typu karty na druhý na nejzazší termín, změna se však dotkne všech. Výměna karet bude probíhat ve dvou fázích, ta první se uskuteční do 31. srpna tohoto roku a bude se týkat klasických soukromých karet řadových klientů. Nové karty Visa začne spořitelna posílat od května. Druhá fáze poběží do 30. listopadu a dotkne se Erste Premier a Erste Private Banking produktů. Stejné datum pak platí také pro firemní klienty. Náhrady za tyto karty začne banka poslat od září. PIN se u karet měnit nebude a bude zobrazitelný v George aplikaci. Změní se však číslo karty a bezpečnostní kód.

Zdroj: https://www.mesec.cz/clanky/karty-mastercard-a-maestro-v-ceske-sporitelne-konci-banka-prechazi-na-karty-visa/, https://www.penize.cz/debetni-karty/441404-ceska-sporitelna-sjednoti-platebni-karty-mastercard-vymeni-za-visa

Náhledové foto – Pixabay