Česká pošta zavírá pobočky, ukrajinská Nova Post otevírá

pošta

Není to tak dávno, co jsme byli svědky novinky, že Česká pošta uzavře 300 svých poboček. Toto oznámení vyvolalo nevoli, zejména v řadách starších občanů, kteří byli zvyklí vyřizovat většinu korespondence právě přes poštu. Nyní, kvůli zrušení některých poboček musí tyto záležitosti řešit jinak, než byli doposud zvyklí. Uzavření poboček způsobí, že asi 600 lidí bude propuštěno a dalších 300 bude přeloženo jinam. Česká pošta tak bude mít 2 900 poboček24 400 zaměstnanci. Krátce nato se objevila zpráva, že se v Česku, respektive v Praze, otevírá první ukrajinská pošta „Nova Post“.

Otevření první pobočky

Praha byla svědkem otevření první ukrajinské poštovní pobočky společnosti Nova Post. Konkrétně se jedná o část města Praha 4 – Krč. Podle spolumajitele Vyacheslava Klymova mají v plánu otevřít další pobočky v Praze a v Brně. Celkově společnost hodlá investovat tři miliony Kč do svého rozvoje v České republice. Své pobočky má také v dalších zemích Evropské Unie. Mezi ně patří Polsko, Litva, Moldavsko nebo dokonce i Německo. Společnost je zaměřena především na ukrajinskou klientelu, která má usnadnit zasílání zásilek, balíků a cargo náklad do hmotnosti jedné tuny. Do České republiky bude možné směrovat zboží i z ostatních zemí.

Provozní informace

Provozní doba bude přívětivější než u České Pošty. Pobočky budou otevřeny přes všední dny od 8:00 do 20:00, o víkendu od 9:00 do 17:00. Dodací doba je od pěti pracovních dnů a jaký je ceník jednotlivých položek?

  • balíky do 2 kg – 300 Kč,
  • do 10 kg – 450 Kč,
  • do 30 kg – 750 Kč,
  • balíky v rozmezí od 31 do 1 000 kg – 25 Kč za 1 kg nahoru,
  • dokumenty – 250 Kč.

slozenky

Foto: Pixabay

Klymov za svou slibuje rychlost vyřizování služeb a ručí mnohaletými zkušenostmi. Dále tvrdí, že tímto krokem umožní českým společnostem expandovat na ukrajinský spotřebitelský trh, kde na ně čeká až 30 milionů klientů. Nova Post zaměstnává 32 000 lidí a patří mezi největší zaměstnavatele. Roste tak konkurent České Pošty? Co tento krok znamená pro Českou republiku a jejich občany.

Zdroj: https://www.mesec.cz/aktuality/v-cesku-otevrela-prvni-pobocka-ukrajinske-nova-post/https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-ukrajinska-posta-otevrela-svou-pobocku-v-praze-otevreno-ma-vecer-i-o-vikendu-40433690https://www.finance.cz/novinky/ceska-posta-propusti-600-lidi-firmy-si-je-zrejme-rozeberou/

Náhledové foto: Pixabay