Česká online útrata před Vánoci činila 70 miliard

Povánoční slevy

Covidové Vánoce jsou poněkud specifické, přesto nelze říct, že bychom na vánočních dárcích nějak výrazně šetřili. Naopak, útrata Čechů byla opět poměrně solidní. Jen v eshopech jsme utratili více než 70 miliard korun, což bezesporu není málo. Údaje společnosti Shoptet hovoří o tom, že v prosinci padlo na vánoční dárky neuvěřitelných 30 miliard korun. Jak to vlastně vypadalo s nákupem vánočních dárků a který den byly tržby nejvyšší? To vám prozradíme v tomto článku.

Silná středa

Podle analýzy zmiňované společnosti se stala nejsilnějším dnem z hlediska nákupů online středa 9. prosince. Zákazníci v tento den utratili 1,5 miliardy korun. Lidé nepochybně začali nakupovat mnohem dříve, než tomu bylo v letech minulých. Důvod byl vcelku jasný. Obývali se toho, že by vánoční dárky nemusely dorazit včas. Zpomalení přepravy bylo citelné. Nápor na přepravní služby zesílili na maximum.

Ani protipandemická opatření vše nezpomalila

A není se čemu divit. Vždyť se týkala hlavně kamenných prodejen. V eshopech se utrácelo dál jako o život. Akcí tady byla spousta a lidé si mohli vybírat z mnohého akčního zboží, jehož nákup se skutečně vyplatil.

Levnější štědrovečerní večeře

Řetězce mezi sebou zdatně soupeřily a výsledky tohoto souboje na sebe nenechaly čekat.Štědrovečerní večeře bude po mnoha letech levnější. Pro nás koncové zákazníky jenom dobře.

Povánoční výprodeje budou

Určitě se brzy můžeme těšit na zajímavé výprodejové akce. Třeba taková Alza začíná už 25. prosince a její výprodej bude trvat až do 31. ledna. Snížení cen se bude vztahovat jak k elektronice, tak i k hračkám a sportovnímu sortimentu. Mall.cz prostřednictvím své mluvčí hovoří o výprodejích se slevami až do výše 70 %. Řetězce zkrátka stále cílí na zákazníka, který má soudě podle předvánoční útraty stále dostatek peněz.

Povánoční slevy: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.