Čechy stále zajímá nákup nejlevnějšího piva

Pivo

I v nouzovém stavu dokázali Češi, že náš národ je pravdivě označován za pivaře. Vždyť nejvyhledávanějším artiklem na akčních letácích od ledna do května byl právě rezavý mok. Jednoznačně to potvrzuje letákový portál Kimbino.cz. Vždyť právě on vychází z návštěv mnoha milionů uživatelů. Na prvním místě se ale pivo neobratně řečeno ohřívá už dlouhodobě. Jinak se ale prokázaly ještě mnohé jiné zajímavé skutečnosti.

Slevy z letáků sledují spíše ženy

Možná byste si mysleli, že nejčastěji v letácích v důsledku sledování nejnižší ceny piva listují spíše muži. Není tomu tak, v letácích si listují hlavně ženy, a to nejčastěji na mobilním telefonu. Ostatně mobil je vůbec nejvyužívanějším zařízením. Přichází odtud celkem 58,8 % návštěv. Na druhé pozici je počítač se 33,5 %. V tabletu si listuje na podobných webech je 7,7 %. Zhruba tři čtvrtiny z celkového počtu tvoří ženy. Ostatně právě on většinou rozhodují o každodenních nákupech.

Moderní technologie ovládají i senioři

Mýtus, že online svět není pro seniory, byl dávno vyvrácen. Lidé nad 65 let tvoří dle statistik poměrně velkou skupinu hledajících aktuální letáky. Jinak si v online letácích často listují také maminky s malými dětmi. Právě ony vyhledávají hlavně plenky. Jinak nejpočetněji vyhledávající skupinu tvoří lidé ve věku od 25 do 34 let.

Online trend je citelný

Stále více lidí má letáky přímo ve svém mobilu. Menší obchody mající speciální nabídky tak mohou využít různých agregátorů slev. U online letáků také můžete zapomenout na jakékoli tiskové omezení a práci s nimi, až si informace přečtete. I v souvislosti s koronavirem touží být zákazníci osloveni online.

Pivo: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.