Dluhy u Providentu

Buřinka už odesílá roční výpisy

Stavební spoření s buřinkou je stále aktuálně jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších u nás. Momentálně jeho poskytovatel, tedy Česká spořitelna, zasílá svým klientům výpisy z úvěrových účtu. Dle jeho slov byly odeslány do 22. ledna tohoto roku. Potvrzení, které je potřebné pro daňové účely tak budete mít u sebe a v případě potřeby jej budete moci bez větších potíží využít. Určitě ale není od věci soustředit se i na několik dalších otázek, které s tímto spořením souvisejí.

Jaká je aktuální státní podpora

Státní podpora u tohoto druhu spoření je momentálně konstantně stanovena pro všechny stávající smlouvy. Její výše činí 10% z částky, kterou budete schopni v ročním intervalu uspořit. Pokud si tedy vezmeme jako příklad spoření, na nějž je schopen jeho majitel uložit celkem 20 000 ročně, pak bude činit celkový úrok 200 korun. Jedná se momentálně o stále ještě nejvyšší zhodnocení, které se na tuzemském investičním trhu nachází.

Více smluv úročeno nebude

Státní podpora u produktu Buřinka České spořitelny se vztahuje pouze na jednu smlouvu, kterou má daný člověk uzavřenou na své jméno. Rozhodně neplatí to, že v případě uzavření několika smluv o stavebním spoření můžete pobírat státní podporu na všechny. Přednostně bude připsána na smlouvu, která byla založena nejdříve. Na jednu osobu je tak optimální uzavřít pouze jednu jedinou smlouvu a v případě potřeby uzavírat smlouvy na rodinné příslušníky.

Maximální přehled o spoření

O vašem spoření budete mít absolutní přehled, a to díky službě Servis24, kterou si můžete nechat aktivovat na kterékoli pobočce České spořitelny. Jedná se o klasické internetové bankovnictví, které umožní obsluhování i klasického běžného účtu. Veškeré vaše finanční služby tak můžete mít v jednom a váš přehled tak bude naprosto jedinečný. To ostatně platí i o tocích peněz mezi vašimi účty.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

  1. Jana Klučarová Odpovědět

    dobrý den , chtěla bych se poradit jestli se nechá dohledat výpis spoření s buřinkou třeba deset let starý děkuji Jana K.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *