Brno razantně zdražuje poplatky za odtah auta

Brno

Pokud se chystáte do Brna na výlet autem, pak vždy raději dvakrát přemýšlejte nad správným parkováním v centru města. V opačném případě totiž riskujete, že vás ta nepozornost bude stát nemálo peněz. Poplatky za odtah se nyní v Brně razantně zvýšily.  O kolik?

Kolik stojí v Brně špatné parkování?

Za nevhodně zaparkované auto můžete v Brně schytat pokutu i ve výši 3500 korun. Poplatky za odtah auta se v Brně vyšplhaly na rekordní výši. Cílem je samozřejmě zajistit ve městě řád a pořádek.

Brno

Foto: Pixabay

Jestliže patříte zrovna mezi ty, co parkují rádi i na místech jako jsou modré zóny, nebo tam, kde můžete ztížit příjezd záchranářů či hasičů, pak si budete muset sáhnout hluboko do kapsy. Odtah auta vás tak vyjde na 3500 korun, což je oproti minulému roku o 1700 korun více.

Konečná cena je ještě vyšší

Za stání auta na odstaveném parkovišti vám potom radnice města naúčtuje další peníze, které je třeba připočítat k těm, které vydáte za odtah nevhodně zaparkovaného auta. Za každých započatých 24 hodina na parkovišti vás vyjde platba na 120 korun.

Magistrát chce také bojovat s tím, že lidé často vůbec nereagují na výzvu k přeparkování kvůli blokovému čištění ulic. Magistrát je potom nucen v takových případech auta často odtáhnout. Vracet je zpět na původní místo je ale nejen obtížné, nýbrž i nákladné. A s vracením aut na místo je tak konec.

Zdroje informací: https://www.blesk.cz/clanek/regiony-brno-brno-zpravy/765251/brutalni-zdrazeni-odtahu-auta-v-brne-nove-zaplatite-3500-korun.html

https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/brno-ulice-doprava-odtahy-parkovani-ridici-magistrat-mesta-brna-radni.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.