03_bitcoin

Bitcoin míří k rekordní hodnotě

Jedna z nejznámějších, nejspíše nejznámější, kryptoměna světa – Bitcoin, nabírá na hodnotě. V tomto období se blíží svému rekordu. Co za jeho stoupáním nyní stojí? A jak bude trend dále pokračovat. Na tyto otázky se pokusíme odpovědět níže. Pojďme na to!

Rekordní hodnoty

Nyní se Bitcoin, respektive jeho hodnota, pohybuje okolo 18 tisíc dolarů. To znamená, že v posledních týdnech posílil skoro o 20 %. Blíží se tak magické hranici z roku 2017. Na konci roku 2017 se totiž hodnota Bitcoinu vyšplhala na hranici okolo 20 tisíc dolarů. Je však pravda, že po tomto rekordu následoval také svižný pád, který nakonec znamenal hodnotu asi 3300 dolarů za bitcoin ke konci roku následujícího.

Letošní rok ve znamení stoupání

Letošní rok je pro kryptoměnu Bitcoin opravdu úspěšným rokem. Vždyť v průběhu pandemického roku 2020 posílil o více než 150 %. Leden totiž přisoudil Bitcoinu hodnoty okolo 7200 dolarů. Půlka března, již plně ovlivněná pandemií nového typu koronaviru, však znamenala pro tuto měnu velký propad. A to až pod 5 tisíc dolarů. V srpnu však již znovu Bitcoin zažíval dobré časy. Hodnota tehdy odpovídala 12 tisícům dolarů za jeden Bitcoin. Následně přišel začátek listopadu a pokoření 15tisícové hranice. Nyní Bitcoin pokořil i další metu – 17 tisíc dolarů.

Co stojí za posilováním kryptoměn

Otázka se nabízí – co způsobilo tak masivní růst hodnoty Bitcoinů, ale i kryptoměn obecně? Agentura Bloomberg se přiklání k názoru analytiků, který hovoří o tom, že mainstreamové služby zavádí možnost uplatňování bitcoinů a jiných měn. Vidět to lze například na službě PayPal, která již oznámila, že pro své uživatele zavede možnost kupovat a prodávat bitcoiny. Zároveň to tedy také znamená, že tuto ktyptoměnu bude možné použít v asi 26 milionech obchodů po celém světě, které jako platební metodu PayPal umožňují.

 

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *