Bavili se opravdu všichni? Dětinský vtip ministra Síkely o vytírání podlahy

Síkela

Nejznámější politici se předhánějí v argumentacích a snaží se prosadit tu svou pravdu. Mnohdy tak činí poměrně fundovaně s tím, že prostě a jednoduše vyvracejí názory svých politických oponentů. Někdy jsou ale právě političtí rivalové spíše zesměšňování a popouzení zajímavými vtípky a formulacemi. Jeden z takovýchto vtípků si nyní dovolil ministr průmyslu Jozef Síkela vůči svému oponentovi z řad ANO, stínovému ministru Havlíčkovi. Popravdě se mi tento vtípek zdál poněkud dětinský.

S kým si vytírají Němci podlahu?

Karel Havlíček hovořil o tom, že energie jsou u nás velmi drahé a že si Němci s ministrem Síkelou vytírají podlahu. Nyní byl zrušen poplatek za tranzit plynu a jde vidět, že Karel Havlíček neměl pravdu. Ostatně už v době počátků ruské agrese, kdy jsme podle Havlíčka zastropovat ceny pohonných hmot, se ukázalo, že by šlo o holý nesmysl. Prostě se bývalý dvojministr Babišovy vlády mýlil. Být ale terčem laciného vtípků z dílny současného ministra je tak trochu dětinské.

Síkela si vytírá podlahu s Havlíčkem?

Takto měl být samotný vtip nejspíše koncipován. Fotomontáž zachycuje současného ministra s mopem, který zobrazuje právě Karla Havlíčka. Samozřejmě se tímto mopem vytírá podlaha. Podle mého názoru vtip páté cenové kategorie, kterému by se nesmáli ani děti na základní škole. Vždyť bývalého ministra musela zostudit už situace samotná.

Uživatelé se na sociální síti baví

Nepochybně. Mnozí vtip podporují. Jiní píší o tom, že by se měl Karel Havlíček více zabývat kokainovou aférou ve Sněmovně. Dále se objevují poznámky o russáckých košťatech. Jiní uživatelé poukazují na arogantní vtipy či naopak ministra chválí. Co Čech, to názor, za mě šlo o infantilní vtípek a samá pan Havlíček se už tak trochu zostudil svým výrokem.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-lecba-sokem-neni-nutna-energie-bych-jeste-dotoval-rika-havlicek-237182, https://www.echo24.cz/a/HvCmx/zpravy-domov-nemci-kyvli-zruseni-poplatek-plyn-tranzit-siekla-vytrel-podlaha-havlicek,

Vtip Jozefa Síkely: Náhledové foto Jozef Síkela/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.