Barcelona stále sází na kontroverzní partnerství: Miliony proudí z ruských rukou

Katalánský klub FC Barcelona se i přes kritiku a dřívější problémy s úřady rozhodla prodloužit sponzorskou smlouvu se sázkovou kanceláří 1XBet na dalších pět let. Nová smlouva, která potrvá do roku 2029, zajistí 1XBet pozici mezi nejlépe platícími partnery Barcelony a přinese klubu značné finanční prostředky.

Ruské peníze v katalánské kase

Barcelona se potýká s finančními problémy. Přesto se rozhodla obnovit partnerství s kyperskou značkou 1XBet. Ta má vazby na ruské podnikatele. Smlouva však patří mezi nejlépe placené v portfoliu klubu.

„Obnovení smlouvy se společností 1XBet upevňuje naši dlouhodobou spolupráci,“ uvedl Juli Guiu, viceprezident pro marketing FC Barcelona. „Pomůže nám to potvrdit naši obchodní strategii v globálním měřítku.“

Kontroverze a právní bitvy

Sponzorství 1XBet vyvolává otázky kvůli ruským vazbám sázkové kanceláře a finančním potížím její mateřské společnosti 1XCorp. V roce 2021 soud na ostrově Curacao vyhlásil 1XCorp insolventní a toto rozhodnutí v roce 2022 potvrdil i nizozemský Nejvyšší soud.

Barcelona se i přes tyto problémy hájí s tím, že 1XBet je prestižní značka s opakovanými nominacemi a úspěchy v prestižních herních oceněních. 1XBet je globálním partnerem i dalších fotbalových klubů, jako jsou Paris Saint-Germain a LOSC Lille, a má centrální smlouvy s italskou Serií A a Africkou fotbalovou konfederací.

Co přinese nové partnerství?

1XBet se stává „globálním partnerem“ a „oficiálním sázkovým partnerem“ Barcelony. Získá zviditelnění na digitálních platformách klubu. Bude mít také přístup k hráčům a legendám pro tvorbu propagačního obsahu. Španělské kluby ale nesmí zobrazovat hazardní značky na dresech ani na stadionech. Toto omezení platí od sezóny 2021-22.

Zdroje info: X, autor, https://www.casino.org/news/fc-barcelona-not-giving-up-on-1xbet-sponsorship-despite-ties-to-russia/, https://www.fcbarcelona.com/en/club/news/4045810/1xbet-renews-partnership-with-fc-barcelona

Náhledové foto: Pixabay