Babišova obvinění se neustále mění: 14 000 000 eur skončilo v kampeličce, kde je pan premiér

Andrej Babiš

Možná je to až úsměvné, když člověk sleduje politické debaty v televizi a říká si, jak hluboko mohou někteří politici vlastně klesnout. Andrej Babiš se v Partii na televizi Prima opravdu rozohnil a některá tvrzení, která přišla nejspíše ve velmi silných emocích, jsou toho jasným dokladem. Typické je především to, které se týkalo obrovské sumy peněz, která měla skončit v kampeličce, o níž se hovoří v souvislosti s premiérem Petrem Fialou. Emocionální výlev expremiéra neměl hlavu ani patu. Bohužel. A to si premiér Fiala mohl se svými penězi nakládat velmi neopatrně.  

Čistí tam prachy, kradou to

I takto hovořil pan expremiér ve zmíněném pořadu. Konkrétně se zmínil o Viktoru Orbánovi a následovala slova o kampeličce. Řeč pana poslance byla chvílemi tak nějak nesrozumitelná. Konkrétně řekl: „Já si myslím, že Orbán chtěl, aby ty peníze, které dáváme na Ukrajinu, aby zkrátka jednou za rok jsme věděli, kde ty peníze skončily. Například u nás skončilo 14 000 000 euro v kampeličce, kde je pan premiér, normálně to odnesli v taškách, čistí tam prachy, kradou to.“  

Co kdo nese v taškách, kde jsou důkazy?

Fakt, že bychom rádi věděli, kde konči peníze posílané na Ukrajinu, je jednoznačný. To má pan bývalý premiér nepochybně pravdu. Proč ale hovoří o nějakých nepodložených 14 000 000 euro. Jak by se takový obnos nosil v taškách? Kdo čistí prachy a krade je? Těžko říct, zbavit se pocitu, že jde v podstatě o jakýsi emocionální slovní průjem, ale nemohu. Proč se proboha někdo vyjadřuje o něčem, na co neexistují důkazy. Pokud by je pan Babiš měl, pak je mohl prezentovat. Takto šlo jen o zbytečná slova. Navíc se částky, které Andrej Babiš jmenoval, několikrát lišily.

Uživatelé sociálních sítí se ptají jinak

Třeba otázkou, kde zmizelo 300 milionů korun za covidu. Jiní vyčítali moderátorce Tománkové, že nezasáhla. Někteří uživatelé psali něco o agentech státní bezpečnosti a jiní o proruských bakteriích. Ať už se situace měla jakkoli, chtělo by to důkazy, ty bohužel nejsou. Pak si může mysle kdokoli cokoli a fakticky přicházejí pouze zbytečné nenávistné komentáře.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://cnn.iprima.cz/partie  

Andrej Babiš: Náhledové foto: Andrej Babiš / sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.