Babiš má jasno: Boj s Piráty a na potenciální post premiérky Alena Schillerová

Babiš

Podle posledního průzkumu veřejného mínění by hnutí Ano vyhrálo volby. To samozřejmě nakoplo šéfa hnutí ANO Babiše, který už má jasné představy a plány. Už se vidí, jak opět u koryta. Kdo by mu věřil, že kdyby vyhrálo ANO, byl by premiérem někdo jiný?

Hnutí Ano má kandidáty na post premiéra

Jen co podle průzkumu veřejného mínění bylo uvedeno, že by volby vyhrálo hnutí ANO, už má jeho šéf Andrej Babiš jasno. Vždy připraven! Je však těžké mu to uvěřit. Babiš uvedl v pořadu Rozstřel na IDNES.cz, že v případě volební výhry, má jasno na post premiéra. Podle něj by byl Karel Havlíček určitě skvělým premiérem. Jako dalšího adepta uvedl šéfku poslaneckého klubu Alenu Schillerovou. Tu vyzdvihl a zmínil, že by tak mohla být první premiérkou. Uvedl, že kdyby ji hnutí ANO nominovalo, stala by se tak skutečně poprvé předsedkyní vlády.

Nejblíže tomu měla před deseti lety Miroslava Němcová ze strany ODS, když padla tehdy vláda Petra Nečase. Opravdu lze věřit, že by tomu tak bylo? Však je snad každému jasné, že o post premiéra by se v první řadě rval sám opět Babiš. Nicméně Babiš na dotaz, zda by mohl vést vládu on a případně za jakých podmínek, tak jen tak skromně odpověděl, že to se uvidí. Podle něj záleží na tom, jak dopadnou volby, jaký bude koaliční potenciál atd. Podle Babiše to hnutí ANO moc neřeší.

Boj s Piráty za každou cenu

V rámci dotazu ohledně případné funkce opět na post premiéra, Babiš uvedl, že se rovněž uvidí i podle toho, zda po evropských volbách vzniknou či se prosadí některá uskupení, která nyní v Poslanecké sněmovně nejsou.

Ideologickým nepřítelem Babiše jsou Piráti. Uvedl, že proti nim bude bojovat, i když ani nebudou v politice. Rovněž si prý nedokáže představit spolupráci se současným premiérem Fialou. Prý dokonce za Fialou chodil tajně, že o tom nikdo ani nevěděl. A prý s ním dokonce Petr Fiala nemluví. Na tento fakt reagoval mluvčí předsedy vlády Václav Smolka, který tento argument vyvrátil slovy, že premiér Fiala nikdy nepovažoval svou komunikaci s Andrejem Babišem za tajnou, je pro něj o to větší prý překvapení, že on ano. Pánové holt na to mají zcela odlišný pohled. To, že si Babiš neumí představit spolupráci s Fialou je uvěřitelné, na rozdíl od toho, že by nechtěl být opěr premiérem, kdyby měl tu možnost. Však ho za ty roky už známe.

Zdroj: autor, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/tri-kandidati-ano-na-premiera-babis-havlicek-schillerova-rozstrel-idnes-cz.A231218_141648_domaci_kop https://www.lidovky.cz/domov/tri-kandidati-ano-na-premiera-babis-havlicek-schillerova-rozstrel-idnes-cz.A231218_155513_ln_domov_hud

Náhledové foto: Pixabay