Akademický titul MBA

Akademický titul MBA je dnes poměrně moderní, ač se nejedná o titul, který by byl běžně udělován v tuzemských vzdělávacích institucích. Pravda je ale taková, že institutů, které jej u nás začínají udělovat, je čím dál tím větší množství. Pokud nevíte, o jakou záležitost se jedná, jste na správné adrese, jelikož v následujících řádcích si udělování tohoto titulu přesněji popíšeme a také se soustředíme na jeho význam.

Co je MBA?

Akademický titul MBA je zkratkou pro anglické sousloví Master of Business Administration. Jde tedy prakticky o titul, který je zaměřen na dovednosti v oblasti obchodní administrativy. Nejčastěji se zaměřuje logicky na oblast managementu a vedení konkrétního podniku. Titul lze získat obhájením konkrétního projektu, na který se daný student specializuje. Jedná se v podstatě o něco jako obhajobu závěrečné práce při studiu vysoké školy. V České republice se toto studium nejčastěji kombinuje s češtinou a spousta lidí preferuje jeho studium až při zaměstnání.

MBA titul zajistí větší prestiž

Získáním titulu MBA si pochopitelně jeho držitel zajistí větší prestiž. Pokud jej máte například z University of New York v Praze, může vám zajistit větší finanční ohodnocení a prestiž. Při výběru konkrétní univerzity je třeba dbát i na její prestiž. Jinak není problém studovat tento titul klidně i na některé ze zahraničních univerzit. Váhu může mít stejnou a mnohdy i větší. Výběr je samozřejmě na vás samotných.

Investujte do kariéry

Moderní MBA studium je investicí do vaší budoucí kariéry. Rozhodně není od věci se studiem začít v době, kdy máte dostatečné množství času. Určitě se připravte na to, že studium tohoto typu vysoké školy bude placené. Nabídka MBA programů je skutečně pestrá a vy si můžete vybírat přesně takový, který vám bude plně vyhovovat.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.