Trapný Vondráček. Měli jsme velkorysé prezidenty a teď máme stěžovatele
Někdy mám pocit, že politici docela požívají alkohol a poté píší na sociální sítě. Naposledy jsem takovýto pocit měl dnes, když jsem si četl komentář poslance Radka Vondráčka na sociální síti X. Popravdě, většinou po přečtení jeho příspěvků tento pocit mívám, nyní se umocnil. Jeden z hlavních obdivovatelů svého šéfa Andreje Babiše se vyjádřil k prezidentu Petru Pavlovi a jeho podání žaloby. Nad trapností jeho příspěvku jsem se hořkosladce bavil.
Překvapil vůbec někoho pan prezident podáním žaloby?
Přesně takto se Vondráček ptá a já u velmi rád odpovím. Mně rozhodně nepřekvapil. Na jeho místě bych se zachoval stejně. Nemusí v tom být žádná zášť ani nic jiného. Jen bych rád věděl, jaké kompetence premiér a prezident mají a co je správné. To je všechno. Pan Vondráček zřejmě těmto faktům moc nerozumí.
Překvapil vůbec někoho pan prezident podáním žaloby? Co myslíte? Měli jsme po roce 1989 velkorysé prezidenty a teď máme stěžovatele. Opravdu stojí účast na jednom jediném summitu za takovou podivnou úpornost? Co za tím je doopravdy? Doufejme, že Ústavní soud nepodlehne pokušení a…
— Radek Vondráček (@vondraaczech) June 23, 2026
Prezident stěžovatel? Ne, prezident kritik
A to je vcelku rozdíl. Když Andrej Babiš nominuje na ministra člověka z řad Motoristů, který pohrdá vším kolem sebe, právní řád mu nic neříká a jezdí si dvoustovkou na dálnici, a ještě se u toho fotí, je to špatně. Ministerstvo zahraničí se obalilo slizem a Motoristé si fakticky dělají to, co chtějí, není to dobře. Prezident pouze komentuje dění kolem sebe stejně tak jako kdokoli jiný. Nač máme zmocněnce pro Green Deal? Co tak mocného udělal? Co udělal v Poslanecké sněmovně. Jedno velké nic.
Slaboši žalobami jen vyhrožovali
Asi tak. Pamatuji si na samotného Turka, který se oháněl žalobou skrze to, že se nestal ministrem čehokoli. Jako malé dítě. Nakonec pochopitelně žádnou žalobu nepodal. To by musel být opravdový chlap.
Doufejme, že se ústavní soud zachová ústavně
Jak, pane Vondráčku? Že dá za pravdu premiérovi a vládě? Toto je podle vás jediné ústavní zachování se Ústavního soudu. Pokud by byl rozsudek jiný, nebyl by ústavní? Nechutná manipulace z úst člověka, který se schovává za premiéra. Bohužel.
Zdroje info: Autor, X
Radek Vondráček: Náhledové foto Radek Vondráček/Meta
Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím. Mimo jiné najdete v mých textech i zajímavé názory a komentáře, které pobaví a třeba i poučí.