5 věcí, které lze očekávat od nebankovní půjčky online

Koruny

Potřebujete rychle peníze? Nikdo z vašich známých vám není ochotný půjčit nebo nechcete své nejbližší obtěžovat? Pak nezbude než vyrazit pro půjčku do banky či požádat o úvěr online. Ano, nebankovní společnosti poskytující půjčky na internetu nabízejí často mnohem jednodušší a rychlejší cestu, jak přijít rychle k finančním prostředkům. I na tyto úvěry byste ale měli být připravení, respektive vědět o nich alespoň základní informace. Co všechno je možné od nebankovních půjček online očekávat, vám shrneme přehledně v následujících 5 bodech.

Vyřízení je maximálně pohodlné a jednoduché

Velkou devízou nebankovních půjček je bezesporu jednoduché vyřízení celého procesu. Přímo na webu poskytovatele je k dispozici online formulář, do kterého zadáte základní údaje. Tento formulář funguje jako žádost o půjčku. Všechno budete mít předepsané, takže vám vyplnění zabere jen pár vteřin. Učinit tak můžete pohodlně z vlastního domova, případně kdekoli jinde. Stačí vám jen mobilní telefon, počítač, tablet nebo jakékoli jiné chytré zařízení s připojením k internetu.

Peníze můžete mít za několik minut

Vynikající je online půjčka hlavně díky expresnímu vyřízení celého procesu. Pokud bude půjčka schválena, počítejte s tím, že peníze budou odeslány na vaše bankovní konto během několika minut. Rychlost se bude odvíjet pouze od toho, jak fungují převody u jednotlivých bankovních domů. Některé banky převádějí peníze obratem.

Dejte si pozor na RPSN a poplatky

Ještě před podpisem úvěrové smlouvy si dejte pozor na jednotlivé aspekty, které se týkají výhodnosti půjčky. Typickým příkladem jsou úroky. Rozhodně se nevyplatí dívat se jenom na úrokovou sazbu. Dbát byste měli také na některé další poplatky. Všechno by mělo být zahrnuto v RPSN, tedy roční procentuální sazbě nákladů. Na internetu lze najít takové půjčky, na něž se vztahují jen poplatky. Ihned na počátku budete znát částku, již uhradíte poskytovateli za zprostředkování úvěru.

Poskytovatelé mnohdy nabídnou kalkulačku půjček

Rozhodně se vyplatí hledat takové poskytovatele, kteří nabízejí kalkulačku půjček. Právě díky ní si budete moci jednoduše spočítat, jak na tom v průběhu splácení úvěru budete. Zadáte si jenom základní ukazatele, mezi které se řadí celková výše půjčky, doba splácení a výše jednotlivých splátek. Ty vám budou ale na kalkulačce vypočítány.

Myslete na zadní vrátka

Moderní nebankovní půjčka poskytovaná online je optimální pro každého, kdo ji skutečně dokáže splácet. Jestliže víte předem, že budete mít s platební morálkou problémy, raději si všechno velmi dobře rozmyslete. Penále bývají u těchto úvěrů poměrně vysoká. Jestliže si ale všechno na počátku správně propočítáte, neměli byste mít se splácením sebemenší problém.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.