3 rychlé tipy, jak zlepšit obsah vašeho webu

Tvorba webu

Možná máte svůj web a trápí vás nedostatek objednávek. Zkuste se na chvíli zaměřit na jeho obsah. Mnohdy stačí pár jednoduchých kroků, aby obsah vaše zákazníky lépe přesvědčil ke koupi. Inspirujte se.

Ujasněte si, kdo je váš zákazník

Na webu nestačí umístit prostý výčet toho, co nabízíte, a kontakt. Takový obsah bohužel nikoho k nákupu nepřesvědčí. Místo toho je důležité zaměřit se na vašeho typického zákazníka. 

Věnujte proto chvíli tomu, abyste si sepsali, jak takový typický zákazník vypadá. Jaké problémy řeší? Co dělá ve volném čase? Je to muž, nebo žena? Kolik je mu let? Následně se vrhněte do tvorby textů, v nichž právě tyto vlastnosti zohledníte. 

Zaměřte se na to, abyste pomocí textů zákazníkovi prozradili, jaké problémy mu pomůžete vyřešit a jak toho právě váš produkt či služba docílí.

TIP: Nechte si vytvořit webové stránky na míru včetně profesionálního copywritingu. A místo toho se věnujte rozvoji svého byznysu. 

Texty musí být atraktivní

Nekonečná masa textu dokáže zákazníky spolehlivě odradit od čtení. Mnoho z nich takový web neúprosně zavře hned, jakmile podobnou věc spatří. Snažte se tomu proto předejít.

Vaše texty by měly být vzdušné a atraktivní. Na internetu máme tendenci texty skenovat, nikoliv je číst poctivě od začátku až do konce jako v knize. Snažte se tvořit zajímavé nadpisy, používejte formátování, pracujte s číslovanými seznamy a odrážkami. To všechno pomůže.

Co má váš zákazník udělat?

Představte si, že máte skvěle napsané texty, které jsou i vhodně naformátované. Zákazník je nadšený a dojde až na konec stránky. A tam? Nic. Žádné tlačítko ani poptávkový formulář. Možná se takový člověk pokusí přejít na jinou podstránku webu a najít tyto prvky tam. Ale s největší pravděpodobností tím nebude chtít ztrácet svůj čas a web neúprosně zavřte. A to je velká škoda.

Pamatujte proto na to, abyste na svůj web tlačítka a objednávkové formuláře vhodně zakomponovali. Chybět by rozhodně neměly na konci každé stránky. Tlačítko Objednejte poté můžete umístit tam, kde se domníváte, že by již zákazník mohl být rozhodnutý vaše produkty či služby objednat. 

Více informací o online marketingu a tvorbě webových stránek na míru najdete na www.mdwebdesign.cz.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.