100 milionů na nevyužitou nemocnici, ale respirátory si koupíme sami

Nemocnice

Bulovka vyčíslila náklady týkající se nevyužité polní nemocnice na 100 milionů korun. Premiér hovořil o 51 milionech bez DPH, nicméně do dalších nákladů je zapotřebí připočítat ještě další služby, energie a ostatní výdaje. Mimo jiné nejsou v sumě ani armádní náklady a prostředky Správy státních hmotných rezerv. Proč vlastně nemocnice skončila a není to tak trochu paradox, když počty nakažených aktuálně stále více stoupají?

Za koncem nemocnice stojí finanční náročnost

Podle slov premiéra končí tato v podstatě neotevřená nemocnice skrze její finanční náročnost. Jinak se také samotný personál posílal přednostně do jiných nemocnic. pak člověka napadá, proč vlastně taková nemocnice vznikla a spolkla pro nás obyčejné smrtelníky neskutečné peníze. prostě někdo rozhodl.

02_respirator

Respirátor: Zdroj obrázku Pixabay.com

Vybavení pro posílení kapacity nemocnic

Jak ventilátory, tak i lůžka budou sloužit státním nemocnicím. Zkrátka se posílí kapacity. Jen pro představu, z vojenských zásob šlo do nemocnic více než 300 tun materiálu. Jinak poskytla výbavu také Správa státních hmotných rezerv. Zajímavá jsou i čísla týkající se lůžek. Dva tuzemští výrobci měli vyrobit 2000 postelí za 107 milionů korun. Čtvrtina měla přijít právě do polní nemocnice.

A respirátory? Prostě z vlastní kapsy

Takže neuvěřitelná suma se na jednu stranu prohospodařit mohla. Na stranu druhou budeme nyní nakupovat respirátory. Ze svého a zisk půjde mnohým firmám, které jsou minimálně pochybné. Vypsané byly tendry na test, pak se zase měly rušit a podobně. Člověku se až zdá, že to začíná být skutečný Kocourkov. Tristní.

Nemocnice: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.