Babiš společnost určitě nerozděluje: Uvažování spousty důchodců je logické

Babiš

Agent StB, podvodník s dotacemi, člověk, který pomáhal s devastací veřejných financí. Přesně tím je pro mnohé z nás Andrej Babiš. Bývalý premiér na sebe dokázal upozornit tolika kauzami, že by je člověk jen těžko spočítal na prstech ruky. Přesto jde o osobu, jež je pro většinu důchodců naprosto ideální volbou. Brali by ho jako premiéra znovu a stejně tak by ho vnímali i jako kandidáta na prezidenta. Bude pro ně jednoduše jedničkou. Tedy v případě, že bude kandidovat. Zatím se jenom projíždí v karavanu. V čem je pro důchodce bývalý premiér tak lákavou osobou?

Komunismus zažili a StB jim nevadí

Přesně tak, mnozí současní penzisté si komunistickou érou prošli a působení Babiše v StB jim nevadí. Docela logické, jelikož mnozí se měli slušně a bylo jim jedno, jestli je v StB ten nebo onen. Vždyť se stále najde i spousta zastánců komunismu u nás jako takového. Ač nyní naštěstí samotná komunistická strana značně upadá.

Andrej Babiš to s důchodci umí

Bývalý premiér má 67 let. Se svými vrstevníky a staršími lidmi to umí dokonale. Aby také ne, když měl jako premiér naší země takové možnosti. Využít toho uměl dokonale. Jednoduchými a pro mnohé z nás až trapnými způsoby. Ostatně Marek Prchal je v politickém marketingu jednička, a tak mu rád za nějaký ten halíř poradil. Babiš několikrát přidal jednorázově důchodcům a zlevnil jízdné ve veřejné dopravě. Toto mu bohatě stačilo, aby si naklonil masy z řad důchodců.

Podle mnohých není rozdělovatelem společnosti

Jasně, z jednoduchých výše zmíněných důvodů. Nyní si jezdí v karavanu, do médií dává zprávy o tom, jak ho lidé na jeho cestě zdraví. Odpůrce ignoruje. Fakt, že by měl sedět v Poslanecké sněmovně, ho nijak výrazně nevzrušuje. Je prostě na dovolené, protože prezidentská kampaň to přece není. Tak třeba ani kandidovat nebude. Tomu ale věří málokdo.

Zdroje info: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-komentar-babis-ve-viru-vasni-a-od-hradu-dale-211147

https://www.e15.cz/andrej-babis-kandidat-prezident

Náhledové foto: Andrej Babiš / Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.